[Fogorvosoknak]

Állkapocs ízületi terápia az Állkapocs Centrumban

Ismerje meg módszereket, amelyekkel dolgozunk!

További állkapocsízületi terápiák

Ezeket a kiegészítő terápiás eljárásokat partener szakemberekhez történő beutalással segítjük

Állkapocs ízületi terápia sínnel

Terápia alsó fogsoron hordott sínnel

A sínterápia lényege, hogy az alsó fogsoron a nap 24 órájában egy átlátszó kemény műanyagból készült sínt hordunk. Ebben a sínben kell enni és inni, és csak a fogmosáshoz lehet levenni. A kezelés célja, hogy az alsó állcsont abban a pozícióban maradjon, ami az állkapocsízület szempontjából kényelmes. A kezelés várható eredménye az lesz, hogy az állkapocsízület a kényszerpozícióból kikerülve, megtalálja nyugalmi helyzetét. Miután a sín elérte hatását, és már nincsenek panaszok, a páciensnek el kell döntenie hogyan szeretné folytatni a kezelést.
  • További sín hordással tartja magát panaszmentesen.
  • Fogszabályozó kezeléssel elérjük, hogy a fogak abban a pozícióban érjenek össze, ami az állkapocsízület szempontjából is kényelmes
  •  Vagy fogpótlásokkal fixáljuk az új helyzetet.
Terápiák 1

Állkapocs ízületi terápia gyógytornával

Gyógytorna

A gyógytorna, ahogy a nevében is benne van, egy tornagyakorlatokkal gyógyító mozgásterápia. Célja az izomcsoportok közti egyensúly megteremtése. Aprólékos, precíz, kis mozdulatokkal erősíti az ízületek körüli izomzatot, így növelve a test stabilitását. Fontos a szakember (gyógytornász, manuálterapeuta) által egyénileg összeállított gyakorlatsor rendszeres, heti többszöri ismétlése a megfelelő izomerő és mozgáskoordináció és az ízületi stabilitás eléréséhez.

Állkapocs ízületi terápia manuálterápiával

Manuálterápia

A gyógytorna ezen ága a mozgásrendszer működészavarainak vizsgálatával és kezelésével foglalkozik.
Minden esetben egy részletes anamnézis felvétel után, egy tartáselemzés történik, majd a terapeuta megvizsgálja a mozgásokat végig a gerincen, keresi azokat az eltéréseket, amik a nyak tartását és a nyakizmok feszülését meghatározzák. Majd a rágóízület vizsgálata, rágóizmok tesztelése történik, ebben az esetben vannak vizsgálatok, amik a szájban történnek. A koponyacsontok helyzetének, és feszülésének, és a kemény agyhártya(dura mater) elmozdíthatóságának vizsgálatával válik teljessé az állapot felmérés. A vizsgálat során a kezelő összefüggéseket keres, a nyak, a rágó ízület és a koponya között, és ennek megfelelően már első alkalommal elkezdi a kezelést. A terápia kiegészítésére célzott, egyénre szabott gyógytornát kap a beteg. A manuálterápiás kezelések lehetővé teszik, hogy az ízületek a helyükre kerüljenek, a feszes izmok ellazuljanak. A gyógytorna pedig a kezelések között és után az elért állapot megőrzését segíti.

Állkapocs ízületi terápia manuálterápiával Craniosacralis terápiával

A craniosacralis (kranioszakrális) terápia a kötőszöveti rendszert ( fascia rendszert ) és az
idegrendszert kezeli.

Kötőszövet a testben szinte mindenhol van; körbe veszi, összekapcsolja az izmokat, ízületeket, beborítja és rögzíti egymáshoz és a gerinchez, átszövi az idegrendszert, idegeket. Ez egy egységes rendszert képez, és ha ezen belül valami feszülés van, az kihat az egész rendszerre, még akkor is, ha az azonnal nem okoz tüneteket.

A 70-es években Dr. John Upledger oszteopata orvos kezdte el tanulmányozni a craniosacralis rendszert. Rájött, hogy a szervezetnek van 3. ritmusa – a légzés és a szívműködés ritmusa mellett -, a cranio ritmus. Ez egy hidraulikus pumpamechanizmuson alapszik, amit a liquor (agyvíz) keringés működtet. Az agyat és a gerincvelőt körülvevő folyadék – liquor – az agyhártyák között kering, ami szintén a kötőszövetes rendszer része. Ennek a hártyarendszernek egyik fő eleme a keményagyhártya (dura mater). Ez érintkezik a koponyacsontokkal és gerinccsigolyákkal. Innen az elnevezés is, cranium- koponya, sacrum keresztcsontot jelent. A ritmust  a koponyacsontokon, gerinc mentén és a kötőszövetes rendszer folytonossága miatt, szinte bárhol a testen érzékelni lehet.

Kellően finom tapintással és tapasztalattal, a ritmusban bekövetkező változásokat a terapeuta diagnosztizálja, és nagyon finom manipulációkkal azt befolyásolni, korrigálni tudja.

A koponyacsontok összeköttetésein, varratain keresztül a csontok képesek elmozdulni egymáshoz képest, így feloldhatók a csontok közti feszültségek. Ezáltal az agy belső kötőszövetes rendszerében is beáll egy egyensúly, és a cranio ritmus egyenletesen tud terjedni .Az agyhártyák feszülései megszűnnek, a koponyából kilépő idegek, erek felszabadulnak a nyomás alól. Ennek az lesz a következménye, hogy javul a  szövetek keringése, beidegzése.. Mivel célzott manipulációkkal dolgozunk az állkapcsokon, keményszájpadon, fogakon, ezért ez a terápia alkalmazható:

  • fogszabályozást kiegészítő kezelésként
  • segíthet a fogszabályzóval elért állapot megtartásában
  • állkapocs ízületi problémáknál
  • különböző fejfájásoknál
  • szédüléseknél
  • fülzúgásnál
  • krónikus fülpanaszoknál
  • arcüreggyulladásnál
  • tanulási zavaroknál
  • gerincpanaszok esetében

Tapasztalataink azt mutatják, hogy leghatásosabb ezekben az esetekben is manuálterápiával együtt alkalmazni.

Ahol az általunk kidolgozott állkapocs ízületi terápia már használt!

Ismerje meg azon pácienseink visszajelzéseit, akik már fájdalom nélkül élnek.